Back

Panel Doktorantów „Państwa Grupy Wyszehradzkiej 10 lat po akcesji do UE”

 Panel Doktorantów „Państwa Grupy Wyszehradzkiej 10 lat po akcesji do UE” w ramach międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Creating Greater Synergies Among the EU Countries: A New Perspective for Visegrad Countries”.


12 czerwca 2014 roku Instytut Gospodarki Światowej oraz Katedra Integracji Europejskiej im. Jeana Monneta Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie organizują w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie międzynarodową konferencję naukową "Creating Greater Synergies Among the EU Countries: A New Perspective for Visegrad Countries". Poruszane podczas konferencji problemy pogrupowano w trzy kategorie: konwergencja ekonomiczna i spójność; innowacyjność i konkurencyjność oraz problemy strefy euro.

Panel Doktorantów (13 czerwca 2014), współorganizowany przez Instytut Badań nad Stosunkami Międzynarodowymi planowany jest jako dodatkowe miejsce do dyskusji naukowej w ramach głównej konferencji i szansa na prezentację dorobku naukowego doktorantów oraz młodych badaczy na temat 10-lecia członkostwa Polski i innych krajów Grupy Wyszehradzkiej w Unii Europejskiej.

Obszary tematyczne:

Proponujemy Państwu następujące obszary tematyczne:
1. Wykorzystywanie środków polityki spójności Unii Europejskiej w państwach Grupy Wyszehradzkiej
2. Spójność terytorialna, gospodarcza i społeczna państw Grupy Wyszehradzkiej
3. Innowacyjność i konkurencyjności Polski, Czech, Słowacji i Węgier
4. Szeroko pojęta polityka gospodarcza Unii Europejskiej
5. Problemy strefy euro
6. Polityka zagraniczna UE w kontekście interesów Polski i pozostałych państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej
Zarysowane obszary są jedynie próbą wytyczenia kierunków proponowanych rozważań. Nie wytyczają natomiast sztywnych ram otwieranej przez nas dyskusji.

Publikacja pokonferencyjna.

Prezentowane podczas Panelu referaty oraz referaty nadesłane do organizatorów Panelu po konferencji opublikowane zostaną (po pozytywnej recenzji) w monografii pokonferencyjnej (4 punkty – publikacja w języku polskim i 5 punktów – publikacja w języku angielskim) lub w International Journal of Management and Economics (dawne Zeszyty Naukowe Kolegium Gospodarki Światowej) – 8 punktów.

Istnieje możliwość publikacji tekstów zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Propozycje referatów, zawierające temat i abstrakt (do 200 słów, do 7 słów kluczowych) prosimy przesyłać do 25 maja 2014 r. W przypadku doktorantów prosimy o dołączenie zeskanowanej opinii promotora (do 2 tysięcy znaków)

Artykuły do publikacji prosimy przesyłać do 31 sierpnia 2014 r. na adresdoktoranci@ibnsm.org.pl lub marta.dobrzycka@doktorant.sgh.waw.pl

Wytyczne dotyczące publikacji (wkrótce będą dostępne do pobrania  w osobnym pliku PDF do pobrania)

Objętość artykułu to arkusz wydawniczy. W przypadku chęci publikacji w czasopiśmie naukowym prosimy o przesłanie artykułu w języku angielskim.

Udział w konferencji i publikacja referatów są bezpłatne.


Kontakt:

Komitet Organizacyjny:
mgr Marta Dobrzycka
mgr Anna Grudecka
doktoranci@ibnsm.org.pl lub marta.dobrzycka@doktorant.sgh.waw.pl


Strona www
http://stosunki.pl/?q=content%2Fpaństwa-grupy-wyszehradzkiej-10-lat-po-akcesji-do-ue-panel-doktorantów
Profil na FB
https://www.facebook.com/events/642065322532995/?source=1
 

Bądź w kontakcie z TD Bądź w kontakcie z TD

RSS

Kanał RSS

Lista mailingowa

Strona TDUJ na facebook'u

Grupa TDUJ na facebook'u