Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Newsletter

Czerwcowy Salon Naukowy TD UJ

Przypominamy, że 30 czerwca 2021 r. o godzinie 18:00 na platformie Microsoft Teams odbędzie się kolejna odsłona Salonu Naukowego Online. Uczestnicy – doktorantki i doktoranci UJ – przedstawiają wyniki swoich badań naukowych w formie 15-minutowej prezentacji. Zwycięzcę wybiera publiczność, a nagrodą jest 500 zł na zakup literatury naukowej oraz możliwość wystąpienia w finałowych rozgrywkach – Salonie Gigantów. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą oswoić się z formułą wydarzenia, posłuchać prezentacji kolegów i koleżanek oraz nabrać odwagi przed własnym wystąpieniem. Nadal przyjmujemy zgłoszenia przez formularz.

Doktorancki Klub Filmowy

Komisja Kultury Towarzystwa Doktorantów UJ zaprasza do uczestnictwa w ostatnim w tym roku akademickim Doktoranckim Klubie Filmowym, które odbędzie się we czwartek 17 czerwca 2021 r. o godzinie 19:00 w Kinie Pod Baranami przy Rynku Głównym 27. Po wielu miesiącach zdalnych DKF-ów, nareszcie wracamy do działalności w tradycyjnej formie. Tym razem oglądamy film Ojciec (Wielka Brytania, 2020). Reżyserem filmu jest Florian Zeller, francuski pisarz i reżyser określony przez dziennik The Times jednym z najbardziej fascynujących dramaturgów naszych czasów. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń przez formularz.

Poniżej krótki opis filmu.

Anna (Olivia Colman) stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins, nagrodzony za tę rolę Oscarem), który wykazuje oznaki postępującej demencji. Wspólna codzienność staje się coraz trudniejsza…