Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na webinarium- skreślenie z listy doktorantów, oraz zaproszenie na transmisję rozmowy z laureatami prestiżowych stypendiów krajowych | Projekt ,,Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość"

Zaproszenie na webinarium- skreślenie z listy doktorantów, oraz zaproszenie na transmisję rozmowy z laureatami prestiżowych stypendiów krajowych | Projekt ,,Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość"

Drogie Doktorantki, Drodzy Doktoranci, zapraszamy na transmisje live webinarium i wywiadu, które odbędą się w tym tygodniu. Webinarium "Skreślenie z listy doktorantów w przepisach PSWiN. Webinarium odbędzie się 17.06 o godzinie 17:00 na Facebooku. Wywiad "Rozmowa z laureatami prestiżowych stypendiów krajowych" odbędzie się 18.06 o godzinie 18:00 na Facebooku.

Webinarium "Skreślenie z listy doktorantów w przepisach PSWiN

Webinarium odbędzie się 17.06 o godzinie 17:00 na profilu Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość na portalu społecznościowym Facebook.


Gośćmi będą:

  • dr. hab. Agata Ziętek, prof. UMCS - Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UMCS, kierownik studiów doktoranckich w języku angielskim na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w latach 2017-2019, autorka licznych publikacji naukowych, członkini Rad Redakcyjnych i Programowych czasopism: Teka Komisji Politologii i Stosunków Międzynarodowych (Teka of the Commission of Political Science and International Affairs) (do 2018), od 2023 r. Azja-Pacyfik, prezes Zarządu Fundacji Badań Międzynarodowych, przewodnicząca lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych (PTSM), recenzentka w grantach i czasopismach naukowych.
  • r.pr. dr Katarzyna Hanas - adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, radca prawny, Rzecznik Praw Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
  • Piotr Radziejewicz - asystent sędziego w izbie ogólnoadministracyjnej w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, wcześniej wykonywał zawód adwokata, ekspert z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego oraz procedury administracyjnej.

Webinarium poprowadzi mgr Barbara Pietrzyk-Tobiasz, doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UMCS w Lublinie w dyscyplinie nauk prawnych. Wiceprzewodnicząca Krajowej Reprezentacji Doktorantów, przewodnicząca Biura Prawnego KRD, zastępca Rzecznika Praw Doktoranta KRD. Zainteresowania badawcze: zagadnienia z zakresu prawa własności przemysłowej i prawa o szkolnictwie wyższym i nauce.

Wywiad "Rozmowa z laureatami prestiżowych stypendiów krajowych"

Wywiad odbędzie się 18.06 o godzinie 18:00 na profilu Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość na portalu społecznościowym Facebook.

Gośćmi będą:

  • Mateusz Noszka- stypendysta START, mikrobiolog, biolog molekularny, doktorant w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. L. Hirszfelda PAN we Wrocławiu, gdzie pracuje nad bakteryjnymi regulatorami odpowiedzi na stres CemR. Kierownik projektu badawczego PRELUDIUM 21 finansowanego przez NCN oraz kierownik sub-projektu badawczego EPIC-XS finansowanego w ramach Horizon 2020. Uczestnik licznych międzynarodowych konferencji naukowych. Laureat stypendium im. Ludwika Hirszfelda oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureat 32 konkursu programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
  • Michał Cichowicz- dwukrotny stypendysta Stypendium dla Młodych Pracowników Nauki Stowarzyszenia Elektryków Polskich. laureat stypendium Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej „65 na 65“, tytuł najlepszego konstruktora w kraju wśród studentów w kategorii „Life Upgrade” w Konkursie Konstrukcji Studenckich „KOKOS”, w 2022 roku, zdobywca dwóch grantów w ramach programów MEiN: „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” oraz „Perły nauki”, laureat Studenckiego Nobla w kategorii „3W” oraz finalista w kategorii „Działalność społeczna”, finalista dwóch edycji programu grantowego „Talenty Jutra”, zdobył Medal SEP im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego, zajął również II Miejsce w IV Edycji programu MedBiz & Green Innovations Challenge.
  • Damian Jędrzejewski- Doktorant chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzący badania w obszarze chemii sieci metalo-organicznych (MOF), rozpoznawanych jako funkcjonalnych materiałów przyszłości. PI w trwającym projekcie Preludium 22 (NCN) oraz zakończonym projekcie Diamentowy Grant (edycja 2019). Zapalony chemik syntetyk, uwielbiający dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Prywatnie szczęśliwy mąż, amator filozofii nauki, fotografii, wędrówek i podróży. Otrzymał stypendium START Fundacji na rzecz Polskiej Nauki (2024).
  • Łukasz Kiełpiński -Laureat grantu MEiN „Najlepsi z Najlepszych! 4.0” (2022) na projekt pt. „W stronę Nowej Szczerości”. Kierownik projektu badawczego „Twórczość filmowa jako projekt tożsamościowy. Autoanalityczne obrazy w perspektywie teorii afektu” (nr PN/01/0039/2022) w ramach programu „Perły Nauki” (dawniej: „Diamentowy Grant”) w latach 2023-2027.

Wywiad poprowadzi mgr Katarzyna Kowalik - doktorantka w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Przewodnicząca Zespołu ds. komunikacji przy Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Wiceprzewodnicząca Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich (2023-2024).