Przed nami kolejna szansa na udoskonalenie własnego warsztatu pracy. Tym razem wraz z Emanuelem Kulczyckim będzie zgłębiać sztukę pisania artykułów naukowych. Dowiesz się, jak powinien być zbudowany tekst, jak go zatytułować, jak dobrać słowa klucze, jak sporządzić abstrakt. 
 
Zespół ds. szkoleń Towarzystwa Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na szkolenie „Pisanie artykułów naukowych", które odbędzie się w 7 maja 2016 roku (sobota) od godziny 9.00 do 15.00 w Audytorium Maksimum (sala konferencyjna). 
 
Program szkolenia:
Proces pisania – jak można się go nauczyć.
Rodzaje publikacji naukowych.
Academic SEO – nie tylko treść tekstu.
Struktura tekstu naukowego: IMRAD
Wprowadzenie – główne założenia i najważniejsze elementy
Jak napisać dobry przegląd literatury
Najłatwiejsza sekcja: Materiały i metody
Jak opisać wyniki
Najtrudniejsza sekcja: dyskusja – jak sobie z nią poradzić?
Akademickie pozycjonowanie – jaką pełni rolę?
Tworzenie tytułu publikacji i słów kluczowych.
Pisanie abstraktu.
Pisanie tekstu: jak „operować" językiem.
Wybór czasopisma
Walka, czyli „odpowiadanie na recenzje".
Przyjęcie tekstu do publikacji to dopiero początek.
 
Szkolenie poprowadzi Pan doktor Emanuel Kulczycki (filozof z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, który zajmuje się badaniem komunikacji naukowej, prowadzi bloga Warsztat badacza, jest członkiem Rady Młodych Naukowców przy MNiSW, Krajowej Rady Bibliotecznej przy MKiDN oraz Komitetu Nauk Filozoficznych PAN, Zespołu Specjalistycznego do oceny czasopism naukowych w MNiSW).
 
Zapisy na szkolenie proszę kierować na adres: szkoleniatduj@gmail.com W tytule wiadomości proszę podać nazwę szkolenia „Artykuł naukowy", a w treści proszę podać imię i nazwisko wraz z nazwą reprezentowanej jednostki UJ.