Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doktorancki Klub Filmowy - zagłosuj na film!

Doktorancki Klub Filmowy - zagłosuj na film!

Towarzystwo Doktorantów UJ serdecznie zaprasza Was na pierwszy w tym nowym i, miejmy nadzieję, dużo normalniejszym i spokojniejszym roku Dyskusyjny Klub Filmowy.

Teraz głosowanie odbędzie się w nieco innej formie. Możecie głosować na film, który chcecie zobaczyć na następnym DKF-ie, który odbędzie się w formie zdalnie w czwartek 14 stycznia o 19.00, za pośrednictwem poniższej ankiety. W tym miesiącu macie do wyboru poniższe trzy filmy (wszystkie opisy pochodzą od dystrybutora). Można głosować do środy 6 stycznia o północy.

"Babyteeth", reż. Shannon Murphy, 2019:

Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.

Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.

Eliza Scalen, znana z serialu Ostre przedmioty 20-letnia Australijka, którą mogliśmy niedawno oglądać w Małych kobietkach Grety Gerwig, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.


"Dolina bogów", reż. Lech Majewski, 2020:

Największy wizjoner polskiego kina - Lech Majewski (Młyn i Krzyż, Angelus, Ogród rozkoszy ziemskich, Wojaczek) - powraca z nową produkcją wypełnioną niezwykłymi doznaniami i oszałamiającymi efektami audiowizualnymi. Dolina Bogów to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą (Onirica) w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara® - Jana A.P. Kaczmarka.

Dolina Bogów to baśń dla dorosłych. Jest polsko-amerykańskim filmem opartym na starym podaniu, micie Indian Navajo. Opowiada też o najbogatszym człowieku na świecie. Interesowało mnie co pieniądze mogą kupić, gdzie jest granica ich możliwości – mówi o swoim filmie reżyser.

W tytułowej Dolinie Bogów krzyżują się trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełna bogatej symboliki i archetypów. Drugi to historia najbogatszego człowieka globu, tajemniczego Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem. W tym czasie firma Taurosa eksploatująca rudę uranu przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi. Spokój przodków Navajo zostaje zburzony a skały rodzą mściciela. Widz pozostaje z pytaniami: Jak daleko można posunąć się dla miłości? Jakie tajemnice skrywa mityczna ziemia Navajo?


"Charlie Says", reż. Mary Harron, 2019:

Charlie mówi to dramat inspirowany prawdziwymi, tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce latem 1969 roku. Opowiada o sekcie Charlesa Mansona z perspektywy trzech, należących do niej dziewcząt oraz ich więziennej terapeutki. Film autorki American Psycho.

Karlene Faith właśnie skończyła studia i pomimo braku doświadczenia w zawodzie terapeuty więziennego, na start dostaje niesamowicie trudną sprawę w jednym z kalifornijskich więzień. Musi się zająć trzema kobietami, które początkowo skazane na karę śmierci, po zmianie stanowego prawa odsiadywały dożywocie za popełnioną przez nie zbrodnię. Leslie Van Houten, Patricia Krenwinkel oraz Susan Atkins trafiły do więzienia za morderstwa dokonane w imieniu Charlesa Mansona. Faith próbuje dotrzeć do kobiet, wysłuchać ich historii i uwolnić je spod toksycznego wpływu przywódcy “Rodziny”.

Three young women were sentenced to death in the infamous Manson murder case, but when the death penalty was lifted, their sentence became life imprisonment. One young graduate student was sent in to teach them - and through her we witness their transformations as they face the reality of their horrific crimes."

Formularz