Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doktorancki Klub Filmowy

Doktorancki Klub Filmowy

Towarzystwo Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza Was na najnowszą edycję Doktoranckiego Kina Pod Baranami, które odbędzie się w Sali Białej Kina Pod Baranami w przyszły czwartek 26 stycznia o 18.15. Tym razem zapraszamy Was do obejrzenia filmu ŚUBUK (Polska, reż. Jacek Lusiński).

Śubuk  to najnowsze dzieło producentów Carte Blanche, Ostatniej Rodziny i nominowanego do Oscara hitu Boże Ciało.


Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.


Śubuk to trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas. W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje Małgorzata Gorol, aktorskie odkrycie ostatnich lat, znana m.in. z filmów Twarz Małgorzaty Szumowskiej i Magnezja Maćka Bochniaka. Wspierają ją – nagradzany na całym świecie za rolę w filmie Ostatnia RodzinaAndrzej Seweryn, kilkukrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł – Aleksandra Konieczna (Ostatnia Rodzina, Boże Ciało), odkrycie głośnego serialu HBO, Ślepnąc od świateł – Marta Malikowska, gwiazdor serialu Chyłka – Filip Pławiak, a także pojawiający się po raz pierwszy na ekranie – Wojtek Krupiński i Wojciech Dolatowski.


Reżyserem Śubuka jest Jacek Lusiński, twórca poruszającego obrazu Carte Blanche. Wspólnie z Szymonem Augustyniakiem jest on również autorem scenariusza, który wygrał prestiżowy konkurs Script Pro w 2019 rok, a na 47 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał nagrodę w tej kategorii.


Liczba miejsc jest ograniczona. Chętnych do uczestnictwa w wydarzeniu prosimy o wysłanie wiadomości na adres filip.mazurczak@doctoral.uj.edu.pl do środy 25 stycznia. Bardzo prosimy o punktualne przyjście na wydarzenie.