Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doktorancki Klub Filmowy

Doktorancki Klub Filmowy

Towarzystwo Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza Was na najnowszą edycję Doktoranckiego Kina Pod Baranami, która odbędzie się w Sali Białej Kina Pod Baranami w przyszły czwartek 2 maca o 18.15. Tym razem zapraszamy Was do obejrzenia filmu "Wieloryb" (USA, reż. Darren Aronofsky, 2022, po angielsku z polskimi napisami). Opis pochodzi od dystrybutora.

Wielka kreacja aktorska Brendana Frasera w poruszającym filmie Darrena Aronofskiego, twórcy Requiem dla snu i Czarnego łabędzia.

Film, który zachwycił publiczność i krytyków na Festiwalu w Wenecji.

 

Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.


Wstęp jest wolny dla doktorantów i doktorantek UK, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Chętnych do uczestnictwa w wydarzeniu prosimy o wysłanie wiadomości na adres filip.mazurczak@doctoral.uj.edu.pl do czwartku 2 marca o 12.00. Bardzo prosimy o punktualne przyjście na wydarzenie.