Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Relacja - Salon Końcoworoczny 2024!

Relacja - Salon Końcoworoczny 2024!

Z radością przedstawiamy podsumowanie finałowego Studencko-Doktoranckiego Salonu Naukowego, który odbył się 22 maja w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nauka, integracja, Gość Specjalny i "Zasłużeni dla TD UJ"

Wydarzenie, współorganizowane przez Towarzystwo Doktorantów UJ oraz Radę Kół Naukowych UJ, przyciągnęło liczną publiczność naszej społeczności akademickiej i nie tylko. 

Dodatkowo prof. dr hab. Armen Edigarian i dr hab. Krzysztof Gwosdz, prof. UJ otrzymali nagrody dla „Zasłużonego dla TD UJ”, które wręczył Prezes mgr Maciej Wcisło i Wiceprezes mgr Adam Parol.

Wydarzenie zakończył wykład popularnonaukowy wygłoszony przez Paulinę Mikułę twórczynię popularnego kanału Mówiąc Inaczej pt. „Co nowego słychać w polszczyźnie - kilka słów o zmianach w języku polskim”.

Rozstrzygnięcie rywalizacji i zaproszenie na kolejne edycje

Salony Naukowe mają na celu popularyzację badań młodych naukowców, a także doskonalenie ich umiejętności w zakresie wystąpień publicznych i dyskusji naukowych. W ciągu całego roku akademickiego odbywały się comiesięczne edycje Salonów, podczas których uczestnicy prezentowali swoje badania. Zwycięzcy tych edycji brali udział w finałowej odsłonie.

W finale udział wzięło 3 doktorantów i 3 studentów, którzy zaprezentowali swoje badania w różnorodnych dziedzinach nauki, takich jak myrmekologia, endokrynologia, chemia medyczna, fizyka czy politologia.

Prezentacje oceniała kapituła konkursu w składzie:

  • Przewodniczący: prof. dr hab. Armen Edigarian
  • prof. dr hab. Paweł Laidler
  • dr hab. Roman Skibiński, prof. UJ
  • prof. dr hab. Piotr Petelenz
  • prof. dr hab. Michał Ostrowski

 

Zwycięzcami w panelu doktoranckim zostali:

1 miejsce mgr Filip Turza

2 miejsce mgr Szymon Gamrat

3 miejsce mgr Sabina Długosz

Nagrodę publiczności otrzymał mgr Filip Turza!

 

Dziękujemy wszystkim prelegentom za ich inspirujące wystąpienia, Kapitule Konkursu za profesjonalną ocenę, a także wszystkim obecnym osobom za aktywne uczestnictwo w dyskusjach. To dzięki Wam wydarzenie to było tak wyjątkowe i inspirujące!

Czekamy na Was w przyszłym roku akademickim na kolejnych edycjach Salonu. Razem rozwijajmy pasję do nauki i dzielmy się nią z innymi!

 

Zdjęcia wykonali: Beata Wyżga i Adam Pardyl

Zobacz galerię zdjęć