Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

List do doktorantów z zagranicy studiujących w jęz. polskim w Uniwersytecie Jagiellońskim

Drodzy Studenci! Drodzy Doktoranci! W ramach prowadzonych przez nas badań na Uniwersytecie Jagiellońskim dotyczących sytuacji studentów międzynarodowych w pandemii COVID-19, chciałybyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w dyskusji online (wywiad fokusowy).

Dyskusje zaplanowane są na wtorek 26 maja 2020, w godz. 16-17.30, oraz na poniedziałek 1 czerwca 2020, w godz. 16-17.30. Osoby chętne do udziału prosimy o zgłoszenia na email  karolina.czerska@uj.edu.pl (proszę wskazać preferowany termin).
Badania prowadzone są przez dr Karolinę Czerską-Shaw i (Instytut Europeistyki) dr Ewę Krzaklewską (Instytut Socjologii). Nasze zainteresowania naukowe koncentrują się na tematyce migracji/mobilności, od kilka lat przyglądamy się sytuacji studentów międzynarodowych w ramach wspólnych badań. Tym razem, zbieramy doświadczenia studentów międzynarodowych w kontekście kryzysu epidemiologicznego. Wywiad fokusowy będzie miał format otwartej dyskusji, w której weźmie udział 5-6 osób. Będą mieli Państwo okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, usłyszeć o sytuacji innych osób, zadawane będą pytania otwarte. Wszystkie wypowiedzi są anonimowe i zostaną  wykorzystane jedynie w celach badawczych. Spotkanie będzie miało miejsce na bezpiecznej platformie MS Teams i będzie nagrywane w celach transkrypcji wypowiedzi/nie będzie nigdzie udostępniane. Dyskusja będzie w jęz. polskim (jeśli chcesz wziąć udział w dyskusji w jęz. angielskim, proszę napisz do nas, termin to 27 maja, 16-17.30).

Projekt jest finansowany ze środków konkursu SocietyNow!#1 w ramach programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Serdecznie zapraszamy do dyskusji wszystkich studentów międzynarodowych, którzy studiują w Uniwersytecie Jagiellońskim w jęz. polskim (wszystkie kierunki studiów i poziomy). Państwa refleksje i doświadczenia są bardzo ważne i pomogą sformułować rekomendacje dla Uniwersytetu, osób zarządzających programami studiów i nauczycieli dydaktycznych, tak, by efektywnie wspierać studentów zagranicznych w sytuacjach kryzysowych.

Dziękujemy za chęć udziału i do „zobaczenia”!
Ewa Krzaklewska
Karolina Czerska-Shaw