Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na kwietniowy Doktorancki Klub Filmowy

Zaproszenie na kwietniowy Doktorancki Klub Filmowy

Komisja Kultury Towarzystwa Doktorantów UJ zaprasza Was do najnowszej edycji Doktoranckiego Klubu Filmowego, która odbędzie się w czwartek 15 kwietnia o godzinie 18.00. Tym razem oglądamy Asystentkę, reż. Kitty Green, 2020 r.

Jane (wyróżniona Nagrodą Emmy za rolę w serialu Ozark – Julia Garner) niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Kiedy rozpocznie pracę jako asystentka potentata branży rozrywkowej, będzie w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzeń, czeka na nią droga do zatracenia. Nie trzeba znać podstaw odważnego ruchu **#MeToo **ani historii hollywoodzkiego skandalu Harveya Weinsteina, żeby na własnej skórze poczuć oddech człowieka, który wykorzystuje pozycję, aby swoją ofiarę pozbawić nie tylko marzeń. Asystentka to historia skandalu, który może wydarzyć się wszędzie! 

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, Asystentka opowiada historię młodej i ambitnej kobiety, która musi zmierzyć się z wpływowym producentem filmowym – człowiekiem, który w swoich rękach dzierży władzę pozwalającą mu decydować o jej przyszłości. Kitty Green, w skrupulatnie przeanalizowanej i napisanej historii, dokonuje wiwisekcji jednego z najpoważniejszych problemów dzisiejszych czasów: „co zrobić, kiedy pracownik niskiego szczebla mierzy się z głęboko zakorzenioną siecią nadużyć i wykorzystywań?”. 

Laureatka Nagrody Emmy Julia Garner tworzy przejmującą kreację. Jej postać, mimo że cicha i spokojna, krzyczy do każdego widza, opowiadając historię o władzy i jej nadużyciach. 

Asystentka to akt oskarżenia wypowiedziany w imieniu wszystkich tych, którzy w swoim życiu doświadczyli tego problemu, ale nie mieli w sobie tyle odwagi, co bohaterki ruchu #MeToo. 

Opis filmu pochodzi od dystrybutora. 

Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie wiadomości na adres: filip.mazurczak@doctoral.uj.edu.pl nie później niż 15 kwietnia o godzinie 17.00. W treści prosimy o podanie adresu email, na którym macie założone konto na platformie E-Kino Pod Baranami (jeśli tego wciąż nie zrobiliście, możecie je bezpłatnie utworzyć tutaj: https://www.e-kinopodbaranami.pl/signup.html).