Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

DKF - zagłosuj na film!

DKF - zagłosuj na film!

Komisja Kultury Towarzystwa Doktorantów zaprasza Was do zagłosowania na film, który obejrzymy podczas następnego Doktoranckiego Klubu Filmowego we wtorek 20 czerwca.

Można głosować za pomocą poniższej ankiety do niedzieli 4 czerwca:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=6yYO676_0keekOvSQm286wxTh_JU6N1Il-DkI3-NpP1UMVdUWlNCM0tUSkc1QkZORDJEUVExRVg2Vi4u

Tym razem do wyboru są poniższe filmy. Wszystkie opisy pochodzą od dystrybutora.
 

Asteroid City, USA 2023, reżyseria: Wes Anderson. Po polsku z angielskimi napisami. 

Scenariusz filmu Asteroid City został napisany przez Andersona na podstawie historii, którą współtworzył z Romanem Coppollą.

Produkcja rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim, pustynnym mieście około 1955 roku. Do miejscowości przyjeżdżają uczniowie i rodzice z całego kraju, aby wziąć udział w konwencji. Konwencja jednak zostaje spektakularnie zakłócona przez zmieniające się na świecie wydarzenia.
W Asteroid City zobaczymy wiele gwiazd:  Jasona Schwartzmana, Scarlett Johansson, Toma Hanksa, Jeffreya Wrighta, Tildę Swinton, Bryana Cranstona, Eda Nortona, Adriena Brody'ego, Lieva Schreibera, Hope Davis, Stephena Parka, Ruperta Frienda, Mayę Hawke, Steve’a Carella, Matta Dillona, Hong Chau, Willema Dafoe, Margot Robbie, Tony’ego Revolori, Jake’a Ryana, Grace Edwards, Aristou Meehan, Sophię Lillis, Ethana Lee, Jeffa Goldbluma i Ritę Wilson.
Reżyserem i producentem jest Wes Anderson (Grand Budapest Hotel, Kochankowie z księżyca

 

Całe to Piękno i krew (All the Beauty and the Bloodshed), USA 2023, dir. Laura Poitras.  

Aktywistka Nan Goldin i artystka Nan Goldin są ze sobą nierozerwalnie związane. Reżyserka Laura Poitras (nagrodzona Oscarem® za Citizenfour prezentowany na festiwalu MDAG w 2015 roku) pokazuje życie i twórczość Goldin ze swojej perspektywy.

Podąża także na organizowane przez swoją wyjątkową bohaterkę kreatywne protesty. Artystka opuściła dom w młodym wieku i dokonała przełomu jako fotografka dzięki Balladzie o seksualnej zależności (The Ballad of Sexual Dependency) – serii porywających, kolorowych, intymnych zdjęć przedstawiających gejowską subkulturę, ją samą, jej rodzinę i przyjaciół. Obecnie całą energię poświęca założonej przez siebie grupie aktywistycznej PAIN (Prescription Addiction Intervention Now), która staje w obronie osób uzależnionych od środków przeciwbólowych i walczy z producentami tych leków – rodziną Sacklerów.
Za pośrednictwem firmy Purdue Pharma zarobili miliardy dolarów na sprzedaży środku OxyContin, przyczyniając się do kryzysu opioidowego w USA. Goldin przepisano ten lek po operacji kolana i od razu się od niego uzależniła. Do tamtego momentu znała Sacklerów tylko jako filantropów, którzy sponsorowali wiodące muzea, w których wystawiano jej własne prace. Dziś przewodzi grupie walczącej o pociągnięcie do odpowiedzialności winnych za kryzys, który doprowadził do śmierci pół miliona Amerykanów. Ich protesty wieńczą pozwy prowadzone pro bono przez najlepszych prawników w Stanach. Tytuł filmu odnosi się do opinii psychiatrów na temat siostry Goldin – Barbary, która popełniła samobójstwo w zakładzie psychiatrycznym. W raporcie na jej temat powtarzało się jedno zdanie: ona widzi przyszłość, całe piękno i rozlew krwi. 

 

Super Mario Bros. Film, (The Super Mario Bros. Movie), USA 2022, reżyseria: Aaron Horvath, Michael Jelenic. Po polsku z angielskimi napisami. 

 

Po raz pierwszy Illumination i Nintendo - łączą siły, aby stworzyć Super Mario Bros. Film. To nowa, wielkoekranowa przygoda z jednym z najwybitniejszych hydraulików popkultury ostatnich czterech dekad.
Film, oparty na świecie gier Super Mario firmy Nintendo, zaprasza widzów do tętniącego życiem, nowego uniwersum, niepodobnego do żadnego innego.
Podczas pracy przy naprawianiu wodociąg, hydraulicy z Brooklynu Mario (głos Chrisa Pratta) i brat Luigi (głosu udzielił Charlie Day) zostają przeniesieni do magicznego świata. Niestety bracia zostają rozdzielni i Mario musi wyruszyć na wyprawę pełną przygód, aby znaleźć Luigiego. Z pomocą Toada ( głos Keegan-Michael Key) oraz księżniczki Peach (głos Anya Taylor) Mario zdobywa własną moc.
W filmie Super Mario Bros. Film głosów udzielają również: Jack Black (seria Jumanji) jako Bowser, Seth Rogen (Fabelmanowie) jako Donkey Kong, Fred Armisen jako Cranky Kong, Kevin Michael Richardson jako Kamek i Sebastian Maniscalco jako Spike, a także usłyszymy głos Charlesa Martineta, który przez ponad 30 lat podkładał głosy postaciom Mario i Luigiego w grach Super Mario.

Film reżyserują: Aaron Horvath i Michael Jelenic (współpracownicy przy filmach z serii Młodzi Tytani. Akcja. Film), na podstawie scenariusza Matthew Fogela (Minionki: Wejście Gru).